Диабетическая стопа

Діабетична стопа або синдром діабетичної стопи (СДС) є одним із найсерйозніших ускладнень цукрового діабету.
Він може призвести до виразкових утворень на стопі з подальшим відмиранням тканин та розвитком гангрени.
СДС розвивається внаслідок патологій з боку периферичної нервової системи, порушень артеріального та мікроциркулярного кровотоку?
Часто діабетична стопа переходить у гангрену, а це майже завжди означає ампутацію. Ризику схильні, перш за все, люди, хворі на цукровий діабет – у них гангрена стопи діагностується в 10-15 разів частіше, ніж у тих, хто не страждає на цукровий діабет. Тому всі без винятку діабетики повинні пам’ятати про необхідність профілактики діабетичної стопи та гангрени.
Вона зводиться до спеціалізованої медичної допомоги, яку може надати лише кваліфікований лікар, який є у нашому центрі!
Насамперед, слід зазначити, що класичний педикюр діабетичної стопі небезпечний? – ні травми, ні навіть подряпини у разі неприпустимі. Для догляду за діабетичною стопою може застосовуватись лише апаратна обробка. Вона проводиться за допомогою високотехнологічного обладнання: спеціальних фрез і насадок з алмазним напиленням – і дозволяє делікатно і акуратно видаляти мозолі і відшліфовувати ділянки шкіри, що ороговіли. Стопа при цьому не розпарюється, а шкіра, що огрубіла, не зрізається (ніяких бритв, скальпелів, щипців!) і ризик пошкодження шкірних покривів повністю виключений. Важливо відзначити, що пацієнт із цукровим діабетом повинен не тільки постійно доглядати свої ноги в домашніх умовах, але й відвідувати профілактичні процедури, щоб попередити появу та розвиток виразок. Рекомендовану частоту проведення педикюру вам підкаже фахівець-подолог під час особистої консультації.
Правила, які полегшать вам життя:
Намагайтеся підтримувати рівень цукру якомога ближче до норми.
Не ходіть босоніж: будь-яка травма для вас небезпечна.
Вибирайте високоякісне та зручне взуття, яке спочатку добре сидить на нозі і яке не доведеться розношувати. У похід за новою парою краще вирушати у другій половині дня, коли ноги вже трохи набрякли: ви зможете точніше підібрати правильний розмір. Регулярно оглядайте своє взуття: чи не потрапили до нього сторонні предмети, чи не порвана підкладка – це може поранити чи натерти шкіру ніг.
Щодня мийте ноги та обережно, не розтираючи, промокайте їх рушником, приділяючи особливу увагу міжпальцевим проміжкам.
Щодня за допомогою дзеркала оглядайте ноги (у тому числі між пальцями) на предмет появи пухирів, подряпин, порізів та інші ушкодження, через які можуть проникнути бактерії.
Куріння різко підвищує ризик судинних порушень при цукровому діабеті. У жодному разі не користуйтеся спеціальними засобами для розм’якшення мозолів і не видаляйте їх різальними інструментами – скальпелем чи бритвою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.