Вросший ноготь.Причины. Лечение

Виникнення врослого нігтя – багатофакторний процес.
Сюди відносяться генетичні фактори, зовнішні та внутрішні впливи. У багатьох пацієнтів нігті, що вросли, супроводжуються запаленням нігтьового валика, це часто сімейне захворювання.
Істотну роль виникненні врослого нігтя грають такі фактори:
– неправильна обробка нігтя з вирізуванням куточків;
– порушення росту (кліщові, закручені нігті, псоріаз);
– генетичне схильність;
– деформації стопи;
– надмірна довжина пальця;
– вальвусне відхилення пальця;
– надто вузьке взуття;
– взуття з невеликою опорою (спортивні тапочки);
– взуття з тенденцією до вологості;
– взуття з тенденцією до загортання (туфлі на платформі).
Взуття відіграє важливу роль і є найпоширенішою причиною нігтя, що вріс, або його рецедівів.
Саме молодь і жінки, наслідуючи моду, майже не надають жодного значення відповідності взуття стопі.
Незважаючи на значні скарги та прогресування захворювання ці пацієнти не усвідомлюють необхідності змінити взуття. Ось так схематично представив «порочне коло нігтя, що вріс» Йерг Харрер (мал.1)
Малюнок далі (мал. 2) показує ніготь, що вріс, зумовлений неправильним доглядом.
Пацієнт або майстер педикюру обрізає ніготь півколом або вирізує куточки.
Часто глибоко в нігтьовому валику залишається невелика шпора, ще пов’язана з нігтем, що залишився, і висунута в м’які тканини. Таким чином, незабаром після початкового полегшення розвивається пароніхія з нігтем, що вріс. При закрученому нігті внаслідок неправильного зростання виникає патологічний (болісний) тиск у нігтьовому валику.
Ушкодження від тиску в нігтьовому валику. Тиск, який надають краї нігтя на шкіру у валику, змінюється залежно від радіусу кривизни нігтьової пластини. Чим сильніша кривизна, тим сильніші й серйозніші можливі дефекти з пошкодженнями шкіри або утворенням мозолів. (Мал.3)
80% всіх наших пацієнтів із врослим нігтем – це ті, хто вже зробив (і буває не раз і не два) хірургічну часткову або повну резекцію (висічення) врослого нігтя.
І в 98% випадків після таких операцій відбувається рецидив вростання плюс ускладнення у вигляді грибкового зараження, рубцювання грануляційних тканин або порушення росту матричної зони нігтя.
Висновок: не потрібно робити таку резекцію нігтя. Ні повну, ні часткову. Врятувати нігті можна за допомогою корекційних систем, повільно закріплюючи процес виведення у міру зрощення та оновлення нігтя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.