Що таке міліум?
Міліум (від латинського «просяне зерно», «просо») – це білий вугор, який утворюється внаслідок надлишкової діяльності сальних залоз.
Розрізняються первинні та клінічні міліуми.
Первинні міліуми з’являються спонтанно і можуть бути наслідком впливу, наприклад, ультрафіолетових променів.
Вторинні міліуми з’являються після запальних або травматичних ушкоджень шкіри у рубцях.
По суті міліум – це закрита пора, що скупчила в собі шкірне сало, у якого немає можливості вийти назовні. Оскільки контакту з поверхнею немає, те й «головка» прища не запалена, а просто біла. Запальний процес може розпочатися лише за влученні у пору мікробів.
Причини виникнення: На шкірі обличчя є багато сальних залоз. Продукт життєдіяльності залози (шкірне сало) у нормі повинен безперешкодно виводитися назовні. Більшість вивідних проток транспортує секрет в основу фолікулів волосків обличчя. Звідти він потрапляє на поверхню шкіри разом із лусочками відмерлого епітелію. Порушення цього процесу, що полягає в щільній закупорці салом і роговими елементами залози або гирла пушкового волосся, призводить до утворення міліумів.
Зазвичай причиною появи міліміумів є неправильний догляд за шкірою, але, крім цього, спровокувати білі вугри може і комедогенна косметика, сухість шкіри, неправильне очищення шкіри, надмірне виділення жиру. Всі ці фактори, впливаючи на шкіру, не дозволяють кожному салу вийти назовні, і воно забиває пори, утворюючи біле ущільнення – міліум. Механізм виникнення міліумів зрозумілий, а ось фактори, що сприяють йому зрозумілі не до кінця. Поява міліумів може бути наслідком порушення діяльності шлунково-кишкового тракту та роботи печінки. Деякі фахівці дерматологи пов’язують наявність білих вугрів із жирною дієтою. У будь-якому випадку при виникненні проблем зі шкірою доцільно виключати з раціону жирні, смажені, копчені страви та прянощі.
Лікування міліумів: Лікарі-косметологи настійно рекомендують при появі міліумів звертатися в косметичний салон і не займатися самолікуванням, тому що позбутися цієї неприємної проблеми за допомогою косметичних препаратів практично неможливо, а самі собою міліуми зазвичай не проходять і можуть навіть протягом декількох років псувати зовнішній. вигляд шкіри обличчя.
Профілактика: До профілактичних заходів виникнення міліумів можна віднести правильний догляд за шкірою обличчя, а саме регулярне очищення шкіри, використання пілінгів, скрабів, масок та засобів, що підходять для вашого типу шкіри.
Крім того, важливо стежити за своїм раціоном і не зловживати жирною, смаженою, солодкою, солоною, копченою їжею. При появі проблем із шлунково-кишковим трактом, необхідно звернутися до фахівця та стежити за здоров’ям печінки, за необхідності очищаючи її.