Демодекс поражение клещом-паразитом

Демодекс це кліщі-паразити, які живуть у фолікулах людського волосся, сальних залозах, а також у шерсті тварин.

Кліщі-паразити являють собою безбарвну істоту, вкриту щетинками, довжиною від 0,15 до 0,48 мм. Підшкірні кліщі використовують як живлення шкірний жир, а також клітини, які утворюють волосяні фолікули та косметичні засоби, що використовуються для догляду за шкірою. Кліщі-паразити мають здатність вільно переміщатися через пори фолікул. Температурний режим особливо впливає на кліща. При температурі від 30°C паразити почуваються сприятливо, а якщо температура опускається нижче 14°C, то кліщ впадає в стан заціпеніння. З улюблених середовищ проживання для кліща це жир, олія, вазелін.

Демодекс на обличчі здатний швидко репродукуватись, тобто відтворюватися. Період відтворення нових особин становить два тижні. Кліщ демодекс розташовується в самих гирлах волосяних фолікулів, але улюблене місце проживання це волосяні фолікули брів, вій, а також протоки сальних залоз на обличчі. Кліщ демодекс здатний чудово існувати також і поза цією зоною. У особисті демодексу, що добре сформувалася, тіло має прозорий колір, а також довгасту форму. Кліщ демодекс складається з двох частин, а саме тіло вкрите лусочками і саме вони допомагають паразитам утримуватися за волосяний фолікул. У першій частині тіла розміщуються ніжки та рот. Травна система у кліща особлива, оскільки у нього немає отворів виділення. Кліщ демодекс здатний прожити лише кілька тижнів, проте цей час він дуже доцільно використовує: відкладає личинки на волосяних фолікулах, а також сальних протоках. Протягом двох-трьох днів личинка демодексу розвивається.

Демодекс причини: Кліщ демодекс існує двох видів. Один живе у волосяних фолікулах, а інший паразитує у сальних залозах тварини чи людини. Кліщ демодекс відносять до умовно-патогенних мікроорганізмів. Щовечора кліщі демодекс виходять з волосяних мішечків на шкірну поверхню, а після повернення заносять безліч хвороботворних бактерій і як результат шкіра інфікується. У невеликій кількості паразит проживає на жирній, здоровій шкірі обличчя. Активізована поведінка кліщів демодекс, а також їх чисельне підвищення пов’язують із такими причинами: ослаблений імунітет, загострення хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, хвороби ендокринної системи, постійні стреси. Причини демодексу криються у застосуванні гормональної косметики або біологічних добавок, захопленні засмагою або лазнею. Кліщ паразит за таких умов виступає хімічним або механічним подразником. Наявність невеликої кількості особин демодексу на стані шкіри не відбивається, а вже різке збільшення викликає початок захворювання.

Демодекс симптоми: При підвищенні чисельності мікроорганізмів демодекс виявляються симптоми демодексу. Насамперед, на шкірних покривах обличчя з’являються вугри, а також висипання, дуже схожі візуально на розацеа та рожеві вугри. Місце їх локалізації на лобі, носі, щоках, підборідді, повіках. Очевидний симптом демодекс – це виникнення сверблячки на волоссі, обличчі, горбиста шкіра обличчя, а під індивідуальні ознаки потрапляють розширені пори, збільшення розмірів носа, жирність шкіри, свербіж завушних раковин. Найчастіше сверблячка виникає на лобі, нижній частині носа та щоках. Найбільший дискомфорт і сверблячка відчутним увечері, а також вночі, оскільки це найактивніший період для кліщів. Спочатку люди не звертають увагу на свербіж, а потім на автоматизмі чухають голову, обличчя. При ураженні демодексом шкіри повік також з’являється свербіж, червоніють очі, починається випадання вій. В результаті інфікування волосяних фолікул надалі відбувається випадання волосся, а також посилення почервоніння шкіри та запалення ушкоджених шарів шкірних покривів. Шкіра запалюється, стаючи горбистій і набуваючи брудно-сірого відтінку. На шкірі з’являються прищі, розширені пори, вугри, виразки, почервоніння, лущення, підвищується рівень жирності шкіри, а далі приєднується огрубіння шкіри та інші проблеми. Хворі часто скаржаться на свербіж повік, що посилюється до вечора, на очний тягар, почервоніння, а також запалення країв повік. Далі до запалення повік приєднується запалення кон’юнктиви, що пояснює скарги пацієнта на почервоніння очей, сльозотечу та появу в оці почуття стороннього тіла. Кліщ демодекс, виділяючи у великій кількості секрети, порушує також обмін речовин в організмі.

Демодекс лікування: Вилікувати кліщ демодекс важко і тільки у разі тривалої завзятості піддається лікуванню. Лікування часом затягується до півроку, оскільки демодекоз часто впливає на порушення в адекватній роботі ШКТ. Однак є низка та інших захворювань, які заважають вилікуватися. Це дисбактеріоз кишківника, панкреатит, холецистит.

Як вилікувати демодекс? Позбавлення супутніх захворювань дає можливість впоратися з проблемою демодекозу. Лікування спрямоване на збільшення захисних сил організму і, звичайно, ліквідацію кліща