Как правильно очищать кожу лица

Найбільше значення для шкіри обличчя має саме очищення.

Головним завданням очищення є звільнення епідермісу від ороговілих клітин, очищення пір від жиру, що накопичився, і бруду. Тому, якщо ви мрієте про здорову, красиву і квітучу шкіру, потрібно правильно доглядати за нею, правильне очищення обличчя важливе, адже воно є основою привабливого вигляду та свіжості.

Наразі існує величезна кількість засобів для очищення обличчя і серед них можна легко заплутатися.Гель для вмивання, міцелярна вода або звичайне мило.

Для початку необхідно визначитися до якого типу Ваша шкіра відноситься: нормальна, жирна, суха, чутлива чи комбінована.

Для чутливої ​​та сухої шкіри або в зимовий період часу косметологи рекомендують м’які пінки для вмивання або засоби з кремоподібною текстурою (молочко, що очищає). Молочко, що очищає, – це найм’якше і ніжніше з усіх очищаючих засобів. Підходить навіть для шкіри, яка не переносить контакту з водою.

При жирній шкірі слід регулярно 2 рази на тиждень робити пілінг, тобто користуватися засобами, що відлущують, двічі на день потрібно користуватися лосьйонами для очищення шкіри.

Для очищення нормального типу шкіри обличчя потрібне дворазове щоденне вмивання зі спеціальним молочком, пінкою та іншими схожими засобами. Застосування різних скрабів рекомендується лише 1 раз на 7 днів.

Очищення змішаної шкіри обличчя – зранку необхідно вмиватися теплою водою, після чого жирні ділянки обробляються лосьйоном. Використання мила не рекомендується.

Також слід звертати увагу на температуру води, якою Ви вмиваєтеся. Холодна вода добре освіжає та тонізує шкіру, але уповільнює обмінні процеси. Гаряча вода відкриває пори, але сушить шкіру, а значить піддається передчасному старінню. Фахівці рекомендують вмиватися водою кімнатної температури, а ще краще мінеральною водою або талою водою.

Ви легко можете самостійно приготувати для вмивання відвари з трав.

Відвар із м’яти перцевої – застосовується при сухій та нормальній шкірі, він відмінно зволожує, тонізує та заспокоює шкіру. 2 ст ложки сухої чи свіжої м’яти заливають склянкою окропу, тримають на маленькому вогні 3-5 хвилин, настоюють близько години. Таким відваром можна протирати обличчя протягом дня влітку, а взимку воду можна замінити на молоко.

Відвар з календули – чудово допомагає при висипі вугрів. У квітках календули міститься природний антибіотик, який швидко знімає запалення. Сухі подрібнені квітки нігтик заливають окропом і варять приблизно 5 хв. Перед застосуванням відвар проціджують та розбавляють кип’яченою водою у кількості 100 мл. Цим засобом протирають шкіру кілька разів на день.

Настій ромашки теж має протизапальну дію, сприяє усуненню лущення та почервоніння, загоєнню ранок від прищів, покращує колір обличчя та надає шкірі матовості. 1 ст. ложка запарюється склянкою окропу. Наполягати 20-30 хвилин, процідити та використовувати для додавання у воду для вмивання, протирати обличчя замість тоніка або для того, щоб приготувати кубики льоду.

Настій липового кольору рекомендується застосовувати для приготування домашнього лосьйону при сухій або нормальній шкірі. Квітки липи містять ефірні олії, сапоніни, аскорбінову кислоту та дубильні речовини. Приготування – запарити жменю липового кольору на півгодини, процідити. Зберігати у холодильнику максимум 3 дні. Використовувати для зволоження вранці та ввечері.

Можна зробити відвар для жирної шкіри із суміші трав: звіробій, ромашка, шавлія та кропива. Необхідно спочатку подрібнити їх, а потім змішати у рівних кількостях. Після цього з отриманої суміші береться 1 столова ложка рослинної сировини, заливається склянкою окропу та вариться 3-5 хв. Отриманий відвар настоюється близько години та проціджується.

Корисних трав для шкіри обличчя величезна кількість – необхідно лише визначити якої проблеми Ви хочете позбавитися – зморшки, прищі, сухість або жирність і підібрати відповідну траву.