Почему меняется цвет татуаж пигмента?

Головний компонент фарб для татуажу – кристали оксиду заліза та діоксиду титану, які є носіями органічних (рослинних пігментів). Органічні пігменти та визначають колір татуаж фарби. Оксид заліза наділяє також фарбу своїм кольором — рудувато-коричневим.

Крім того, в рецептуру входять дистильована вода, ізопропіловий спирт, а також гліцерин або етиленгліколь. Залежно від відсоткового вмісту рідких компонентів татуаж фарби прийнято поділяти на водно-спиртові та гліцеринові (на сленгу дистриб’юторів – гелеві чи кремові).

Треба знати, що колір перманентного макіяжу трансформується не лише під впливом часу та зовнішніх агентів. Спочатку, ще в процесі нанесення, виглядає темніше, оскільки поєднується з лімфатичною рідиною та кров’ю. Потім на місці нанесення макіяжу з’являється скоринка, яка в міру загоєння відпадає. Після цього відтінок стає бляклішим. Оскільки ми сприймаємо її через новий шар епітелію.

Не треба забувати і про закони фізики, навіть колір, що встановився, здаватиметься не таким, яким він виглядав у таблиці. Справа в тому, що промінь світла, доходячи до поверхні шкіри, змінює кут заломлення, потім проходить крізь епідерміс і знову заломлюється, зустрівшись із шаром фарби. У результаті татуаж фарба набуває синюватого відтінку і втрачає частину своєї інтенсивності.

Крім того, у шкіри є свій характер, який обов’язково потрібно знати та поважати. Він також впливає на особливості відтінку. Є й зовнішні чинники, внаслідок яких колір перманентного макіяжу може змінитися – ультрафіолетові промені, пілінг, дермабразія та ін.

Скільки тримається татуаж? Спеціально розроблені татуаж пігменти, які поступово блякнуть, і через 1-3 роки клієнтка вирішує: повторити їй татуаж тим же кольором і в тому ж обсязі, або щось змінити. Справа в тому, що в будь-якому татуажі пігменті знаходиться суміш різних барвників присутніх в ньому в певній пропорції. І хочемо ми цього чи ні, ця пропорція з роками змінюється, тому що різні барвники виводяться імунною системою організму з різною швидкістю. У результаті змінюється колір татуаж пігменту.

Настає момент, коли необхідно зробити процедуру, що коригує. Термін корекції індивідуальний, оскільки кожен має свої особливості імунної системи. Робиться це для того, щоб носій татуажу міг змінити форму, колір або розмір, адже як відомо, людина згодом змінюється, змінює свій стиль одягу, зачіску, манеру поведінки та звичайно татуаж.

Чому татуаж блідне? Людська шкіра сприймає пігмент для перманентного макіяжу (татуажу) як стороннє тіло. І намагається позбутися його. Клітини макрофаги поглинають пігмент і гинуть, створюючи собою капсулу навколо всієї поверхні пігменту для татуажу. Однією з особливостей цієї капсули є те, що вона не пропускає ультрафіолетового проміння теплої гами. У цьому випадку людське око бачить відображення променів лише холодного спектра. Тому, чорний пігмент татуювання після загоєння ранової поверхні починає виглядати «Синім».

Колір пігменту в шарі шкіри не змінюється, просто око бачить тільки ті промені спектра, які відображає капсула, тобто віддзеркалення променів холодного спектру – “Сині”. Помел пігментів для тату і для перманентного татуажу мають різну величину фракції. Фракція – розмір частинок, у тому числі складається пігмент. У тату пігментів фракція становить 0,8 мікрона, а пігментів для перманентного татуажу фракція становить 0,3 мікрона. Через те, що фракція татуаж пігменту більша, клітини макрофаги гинуть активніше і в більшій кількості, ніж у випадку з тату пігментом. Відповідно капсула навколо татуаж пігменту наростає швидше та товщі. З цієї причини згодом перманентний татуаж втрачає свою яскравість.